تبلیغات
فقط 313 نفر؟ - احتکار عشق ،ممنوع!
فقط 313 نفر؟
چگونگی تسخیر جهان با یاران كم
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : روح اله زارع
نویسندگان
نظرسنجی
با سلام، نظر خود را درمورد مطالب این وبلاگ با انتخاب یکی از گزینه ها بیان کنید. با تشکر


قالب وبلاگ
گالری عکس
دریافت همین آهنگ

احتکار عشق ،ممنوع!

احسان در خانواده

 

خانواده یک پدیده اجتماعی است و این پدیده معلول جذب و انجذاب زن و مرد است ، در حقیقت این جاذبه و کشش است که عامل بقا و استمرار و حفظ پیوند در خانواده شده است .

زمانی که یک زن و مرد خود را از لحاظ جسمی ، روحی ، ظاهری ، عاطفی و اخلاقی برای شروع یک زندگی مشترک و با هم بودن سازگار دیدند با مراسم ازدواج تشکیل خانواده می دهند.

اینجاست که جذب و انجذاب به خانواده ی شکل گرفته حیات ، استمرار و بقا می بخشد و مسئولیت زندگی را برای آنان قابل تحمل می سازد .

ابتدایی ترین مرحله در کشش زوجین به یکدیگر با انعقاد پیوند زناشویی حاصل می شود و از زیباترین و برترین آثار آن روابط نیکو و سرشار از عشق و محبت میان آنان است.

مشی عاطفی که ابتدای زندگی زناشویی با شور و حرارت فراوان در جریان بوده است گاهی به دلیل غفلت یا عدم آگاهی و حتی گاه خود خواهی به سردی می گراید و مقدمات گله و شکایات و بی توجهی زوجین نسبت به یکدیگر را فراهم می سازد .

کم کم لحظه های عشق و مدارا جای خود را به نفرت و بدگویی و انتقادهای خصمانه می دهد که سرانجام این واقعه خاموشی شعله عشق و سقوط به دره بدبختی و زوال خانواده خواهد بود.

مشی عاطفی که ابتدای زندگی زناشویی با شور و حرارت فراوان در جریان بوده است گاهی به دلیل غفلت یا عدم آگاهی و حتی گاه خود خواهی به سردی می گراید و مقدمات گله وشکایات و بی توجهی زوجین نسبت به یکدیگر را فراهم می سازد .

اگر در دهه اول زندگی مشترک داد و ستد عاطفی میان زن و مرد به نحو مطلوب انجام شود ، در دهه های بعد یعنی در دوره میانی و پایانی زندگی زناشویی که با رفتن فرزندان و از دست رفتن فصل جوانی و نشاط که بیشتر زوجین به محبت بیشتری نسبت به همدیگر نیاز مند هستند ، سلامت خانواده تضمین و پایه های زندگی محکم و استوار خواهد شد .

بهره مندی از فرصت جوانی و تعاملات منطقی و صحیح عاشقانه میان زن و مرد که نشات گرفته از روش صحیح و اسلوب منطقی روابط احسان و نیکوکاری است ، افکار زشت و نا آرام را از زوجین گرفته و واکنش مثبت و ارتباط صحیح را جایگزین می سازد .

بنابراین همسران موفق در عرصه زندگی احسان نسبت به یکدیگر را در قلب و جان خود احتکار و زندانی نمی کنند بلکه علاقه آنان نسبت به هم در قلب کلام و عمل شان جلوه گر و نمایان است .

چنین زن و مردی در عرصه زندگی هرگز ترس از عادی و تکراری شدن نسبت به یکدیگر را ندارند و با حفظ حریم عشق و محبت همراه با احترام به شخصیت یکدیگر از نفوذ احساسات منفی و خطور افکار سوء جلوگیری کرده و به دنبال زیبایی و حسن از رفتار هم زشتی ها وعیوب را با دیده اغماض می نگرند و از سرزنش یکدیگر پرهیز می کنند .

 

 

 


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
110